Секрети часнику
Практично всі городники впевнені, що знають про часник все. Але чи так це? Може від незнання його секретів і не отримують все відмінний урожай часнику. Тому давайте з'ясуємо, як зібрати багатий урожай часнику.
Почнемо з того, що часник вважається окремим видом лука. Крім того, близько 20% маси часнику займає фруктоза. Причому в середній смузі зростає в основному гострий часник, а в південних районах - солодкий. Саме цей солодкий часник і рекомендують використовувати в кулінарії. Він має ніжний смак і аромат. Ну а такий специфічний запах надає часнику ефірне масло, яке практично миттєво окислюється на повітрі.
Часник висівають або восени (озимий), або навесні (ярої). Причому восени рекомендується висаджувати стрілки форми часнику, а навесні - нестрелкующіхся. Крім того, існує кілька екотіпов як стрілуючого, так і нестрелкующіхся часнику. Тому необхідно підібрати такий посадковий матеріал, щоб він підходив саме для вашого регіону. В іншому випадку його врожайність знизиться.
Озимий часник може мати головку з одного зуба, якщо весна була спекотною і посушливої. Аналогічного ефекту може призвести зберігання посадкового матеріалу при температурі в 25 і вище градусів.
Якщо літо було спекотним і сухим, то головки часнику будуть маленькими і деформованими. Крім того, її розмір сильно залежить від квіткових стрілок. Якщо їх не виламати вчасно, то головки часнику будуть маленькими.
Ще часник погано переносить надлишкову вологу. Тому висаджувати його необхідно на рівних ділянках, де не буде накопичуватися вода. Ну а рясні поливи необхідно припиняти за пару тижнів до збору. А весь інший час часник потребує поливу.
Для отримання хорошого врожаю часнику необхідно в якості посадкового матеріалу використовувати зубці середньої величини. Причому садять їх вістрям вгору. |