Як влаштований чіпсет?
Найважливішим елементом будь-якого смартфона є чіпсет. Можна сказати, що він є «серцем» мобільних пристроїв. Тому саме від вибору чіпсета і залежать функціональні можливості смартфона. Ще можна додати, що виробники комплектують смартфони пам'яттю, екраном, камерою і іншими елементами виходячи з функціональних можливостей чіпсета. Тому давайте з'ясуємо, з чого складається чіпсет?
Його основним елементом є центральний процесор (CPU), який складається з декількох ядер. Саме CPU відповідає за чіткість роботи всієї ОС і програм, які запускає користувач. Чим вона вища його тактова частота, тим більше операцій зможе виконати смартфон в одиницю часу.
А за графіком відповідає графічний процесор (GPU), який ще називають відеоприскорювачем. Фактично саме він відповідає за виведення графічної інформації на екран. Складається він з декількох ядер. Найважливішим його показником є тактова частота.
За відтворення відео, аудіо та зображень відповідає мікропроцесор (DSP). Фактично він призначений для полегшення роботи CPU. Адже це ресурсомісткі операції.
Ще один мікропроцесор (ISP) призначений виключно для роботи з фотографіями. Саме він відповідає за якість обробки знімків і швидкість роботи камери.
Ще до складу чіпсета входить MODEM, який відповідає за обробку даних, які надходять від мережевого передавача. Від нього залежить робота смартфона в мобільних мережах. Але потрібно відзначити, що цей модуль лише обробляє дані, а не зчитує їх з SIM.
У всі сучасні чіпсети виробники вбудовують і інтерфейси Wi-Fi, FM, Bluetooth і інші. Тому стандарт передачі даних залежить від чіпсета, а не від того, яка фірма зробила смартфон.
Крім того, в чіпсет входить звуковий чіп і датчики, які передають дані центрального процесора. |